Історія селища

Історія селища Солотвин

Солотвин вперше згадується у Галицькому літописі XII століття. Його власниками були Доброславичі. Вони збудували місто Краснопіль та замок з оборонними вежами. Назва поселення пов'язана з мальовничою природою — ліси, гори, а біля їх підніжжя — поле-долина. У XVIIст. в містечку Краснопіль розвивалися такі промисли як: ткацтво, шевство, столярство, кушнірство, ковальство. Розвиток соляного промислу став підставою для того, що польські магнати Яблоновські у 1658р. перейменували Краснопіль на Солотвин. Герб на печатці містечка за своєю символікою належав до тогочасних «соляних» міських гербів Прикарпаття: дві діжки меду, над якими три грудки солі.

У 1940 р. Солотвин став селищем міського типу. У післявоєнний час селище 15 років було райцентром. Тут народилися Іван Чмола - один з основоположників Пласту;  відомі лікарі Володимир Янович та Богдан Шебунчак; а також державний секретар земельних справ ЗУНР Михайло Мартинець. В 1963 р. краєзнавець Олександр Феданко створив у селищі перший в області краєзнавчий музей. Тут знаходиться  найвища в Україні фігура Ісуса Христа, а також пам’ятки природи  Солотвинські дуби.

В долонях теплих таких рідних гір,

Де перешіптуються буки і смереки,

Блищить на сонці, милуючи зір,

І щось наспівує нам бистра річка.

Тут розмістилося моє містечко –

Колись Краснопіль, а Солотвин у наш час.

Немов пташине затишне гніздечко,

Вітає щиро і запрошує всіх вас!

Надія Гут

phone-handsetmagnifiercrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram