Меню

Дошка оголошень, новин та подій

ЗВЕРНЕННЯ

ДОДАТОК

                                                                                              До рішення селищної ради від

                                                                                              19.03.2021 року №

                                                          

         Президенту України

         Зеленському В.О.

 

 

         Прем’єр-міністру України

         Шмигалю Д.А.

 

Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України

Абрамовському Р. Р.

 

Голові Державного агентства лісових ресурсів України

Болоховцю Ю.В.

 

Голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Бойчуку А.М.

 

 

Івано-Франківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства

т.в.о. начальника

Ярошику О.В.

 

Народному депутату України

Матусевич О.Б.

 

Територіальним громадам

Івано-Франківської області.

 

        

ЗВЕРНЕННЯ

 

         Ми, депутати Солотвинської селищної ради, стурбовані ситуацією, яка складається в області щодо реорганізації підприємств лісової галузі шляхом їх укрупнення. Зокрема  щодо ліквідації ДП «Солотвинське лісове господарство» шляхом приєднання до ДП «Осмолодське лісове господарство».

Державне підприємство «Солотвинське лісове господарство» функціонує з 1995 року, до складу якого на даний час входять 5 лісництв та працює 113 працівників.

Згідно з розподілом земель лісового фонду за їх категоріями, площа лісових  земель становить 20142,1 га, що складає 96,8% від загальної площі лісового фонду підприємства, в тому числі вкриті лісовою рослинністю 17737, 3 га, - 85, 3% від загальної площі.

Із загальної площі лісів 371,0 га належить до об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (3 об’єкти ПЗФ) та 1139,61 га належать до об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення (9 об’єктів ПЗФ).

Відповідно до Статуту підприємство створено з метою:

- ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів;

-  ведення мисливського господарства, охорони, відтворення та раціонального використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, наданих у користування підприємству;

- одержання прибутку від комерційної діяльності.

ДП «Солотвинське лісове господарство» протягом 2016 -2018 років та І півріччя 2019 рок отримало чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) в сумі 116154,0 тис. грн.

Найбільшу питому вагу у складі витрат займають витрати на оплату праці з нарахуваннями на соціальні заходи - 47,9% всіх витрат, що спрямовує у місцевий бюджет щомісячно близько 150 тис. грн.

Солотвинська селищна рада звертає увагу на те, що ДП «Солотвинське лісове господарство» є найбільшою бюджетоутворюючою установою на території Солотвинської територіальної громади, яка сплачує до бюджету близько 10% доходів у рік.

Ліквідація підприємства може спричинити неналежне управління лісовими ресурсами . Як наслідок  призведе до: знищення особливо цінних лісів (пралісів та квазапралісів), високогірних природних лісів, протиерозійних та берегозахисних лісів, які і так складають мізерну частку лісів Українських Карпат; знищення територій природно-заповідного фонду; зниження кількості тварин, зокрема червонокнижних; зниження продуктивності лісів; збільшення нелегальної заготівлі лісу; зниження функції лісових екосистем адаптуватися до наслідків зміни клімату; підвищення частоти виникнення повеней та зсувів землі в 14 населених пунктах Солотвинської територіальної громади.

Враховуючи вищенаведене Солотвинська селищна рада просить Вас  зберегти ДП «Солотвинське лісове господарство», як юридичну особу та забезпечити державне фінансування лісової охорони та робіт по відтворенню лісів.

 

Прийнято на V сесії

Солотвинської селищної ради

19 березня 2021 року.

 

                  

Залишити свій відгук

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram