Дошка оголошень, новин та подій

День пам'яті Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 26 квітня, минає 37 років з дня вибуху на Чорнобильській АЕС - найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Ця подія змінила життя мільйонів людей, зробила місто Прип’ять і 30 км поліських лісів навколо радіоактивними на тисячі років.

Вибух стався в ніч на 26 квітня 1986 року під час проведення планового експерименту на четвертому енергоблоці ЧАЕС. У результаті двох теплових вибухів реактор був повністю зруйнований, а в атмосферу було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин. На місце події було направлено сотні тисяч ліквідаторів - вояків, пожежників, інженерів, лікарів та інших фахівців.

В цей день, ми згадуємо всіх тих, хто загинув та постраждав від наслідків цієї трагедії, а також  про героїчний подвиг тисяч людей, які прийшли на допомогу та змогли зменшити масштаби наслідків катастрофи.

У ліквідації наслідків аварії взяли участь близько 240 тисяч людей. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки – понад 600 тисяч. Від гострої променевої хвороби у перші місяці після вибуху на Чорнобильській АЕС загинула 31 людина. Радіоактивного опромінення зазнали 8,5 мільйона людей.

Нажаль, сьогодні світ знову зіткнувся з потенційною загрозою ядерної небезпеки. Адже росія, погрожуючи застосувати ядерну зброю на території нашої держави знову наражає на небезпеку все людство.

Нехай трагедія, яка сталася 26 квітня 1986 року, вкотре нагадує  про важливість безпеки та необхідність постійного контролю за дотриманням норм ядерної безпеки, а ми повинні докласти всіх зусиль, щоб запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

 

День пам'яті Чорнобильської катастрофи День пам'яті Чорнобильської катастрофи

Залишити свій відгук

phone-handsetmagnifiercrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram