З початку літа на Прикарпатті розпочався оздоровчий сезон, коли з різних куточків України в нашу область приїжджають на відпочинок окремі громадяни та групи туристів, особливо дітей.
Важливо щоб відпочинок проходив без ускладнень, травм, харчових отруєнь та інфекційних захворювань. Адже в минулому році спеціалістами Держпродспоживслужби області в ході проведених 487 моніторингових обстежень було виявлено 22 заклади, які надавали послуги розміщення і харчування організованих груп дітей без будь якого права на цей вид діяльності. Внаслідок чого в цих закладах було зареєстровано 5 випадків харчових отруєнь та інфекційних захворювань.
З цією метою Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надає рекомендації щодо розміщення, влаштування та утримання туристичних баз та зелених садиб.
Вказані заклади мають бути зареєстровані в територіальному органі місцевого самоврядування та здійснювати підприємницьку діяльність у відповідності до чинного законодавства України.
Відповідний орган місцевої влади має здійснювати заходи по контролю та координації оздоровчої кампанії на території громади.
Порядок відкриття оздоровчих закладів для дорослих та сімейного типу, в тому числі будинків відпочинку, пансіонатів та комплексів цих закладів, туристичних баз, туристичних притулків, баз відпочинку тощо регламентується розділом 7 ДержСанПіН «Розміщення, улаштування та експлуатація оздоровчих закладів», затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 р. №172.
Зазначеним нормативним документом передбачається перевірка готовності оздоровчого закладу до відкриття за участі територіальних органів Держпродспоживслужби.
З питань проведення перевірки закладів стосовно визначення їх готовності до початку оздоровчого сезону керівникам (засновникам) оздоровчих закладів для дорослих та сімейного типу необхідно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
У період підготовки до відкриття оздоровчих закладів для дорослих та сімейного типу, звертаємо увагу на необхідність проведення заходів, спрямованих на приведення закладів оздоровлення у відповідність з вимогами санітарного законодавства та створення санітарно-гігієнічних умов для організації безпечного і ефективного оздоровлення, а саме :
При наданні послуг з організованого харчування необхідно:
- наявність механічних засобів по боротьбі з комахами (мухами, тарганами) і гризунами (москітні сітки, прилади для відлякування шкідників) ;
- зберігання добових проб (при організованому харчуванні).
Лише за умови виконання всіх вище перерахованих вимог дозволяється робота вказаних оздоровчо-відпочинкових закладів. Протягом всього оздоровчого сезону на Прикарпатті працівниками Головного управління Держпродспоживслужби області спільно з представниками органів місцевого самоврядування будуть проводитись комісійні обстеження дотримання санітарного законодавства та законодавства у сфері безпеки харчової продукції і створення безпечних умов перебування людей у відпочинкових закладах області.