Меню

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я

17 вересня – Міжнародний день мікроорганізмів

Щорічно 17 вересня відзначають Міжнародний день мікроорганізмів, який обрано у зв’язку з тим, що саме в цей день 1683 року голландський натураліст без університетських ступенів Антоні ван Левенгук (1632-1723 рр.) надіслав лист Лондонському Королівському товариству, в якому представив перший опис одноклітинного організму.

Сьогодні важко уявити життя без мікроорганізмів. Їх активно використовують у промисловості, зокрема у фармацевтичних виробництвах, харчовій галузі, біотехнології та екології. Так ґрунтові бактерії підвищують родючість ґрунту, за допомогою молочнокислих бактерій отримують всі кисломолочні продукти; збудниками пропіоновокислого бродіння є пропіонові бактерії, які знаходять широке застосування у сироварінні; а дріжджі людина використовує ще з давніх-давен при виготовленні продуктів бродіння та в хлібопекарстві. До того ж, мікроорганізми — продуценти цілого спектру біологічноактивних речовин, які використовуються при виготовленні лікарських засобів.

Мікроорганізми займають важливу роль в нашому житті, адже вони живуть всюди навколо нас, завдяки їм відбувається колообіг речовин і енергії у природі. Лише у мікроорганізмів зустрічається таке широке різноманіття неймовірних типів метаболізму, на яких тримається стабільність глобальних екосистем. Тому метою цього дня є підвищення суспільної обізнаності і свідомості про яскравий та різноманітний світ мікробів, які нас оточують!

Проте необхідно пам’ятати, що, на жаль, існують як корисні, так і патогенні мікроорганізми, які здатні викликати хвороби чи патологічні стани. Сьогодні як ніколи гостро стоїть питання впливу та негативних наслідків, які спричиняє неклітинна форма життя, а саме підступний SARS-CoV-2.

Отже, бережімо себе та рідних від шкідливих збудників!  Адже життя та здоров’я — це наша спільна відповідальність.

 

Завідувач мікробіологічної

лабораторії, лікар-бактеріолог Богородчанського

відділу ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Лілія ЛАПКО

 

17 вересня – Міжнародний день мікроорганізмів

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram