Меню

Богородчанський відділ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я»

28 квітня-Всесвітній день охорони праці

Ідея запропонувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.

Міжнародна організація праці (далі – МОП ) заснована у 1919 році.

Завдання МОП:

-         Підтримка демократії і соціального діалогу;

-        Боротьба з бідністю і безробіттям;

-        Заборона дитячої праці.

За оцінками МОП, щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік – від 2 до 2.3 мільйона осіб.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня – Всесвітнім днем охорони праці, для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також для того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності та інвалідності на робочому місці.

Вперше він відзначався у 2003 році.

Указом Президента України 28 квітня відзначають, як День охорони праці в Україні.

Девіз Міжнародної організації праці у 2023 р.- «Безпечне та здорове робоче середовище –основний принцип та право на роботі.»

 

 

 

Лікар паразитолог

мікробіологічної лабораторії

Богородчанського  відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Василь ФЕДОРІВ

28 квітня-Всесвітній день охорони праці

 

 

 

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram