Меню

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я

Абсолютний антирекорд по захворюваності на COVID-19

Станом на ранок четверга, 3 лютого 2022, коронавірус в Україні за добу виявили у 39620 жителів країни — це абсолютний антирекорд за весь час пандемії. Захворіли 4446 дітей та 1035 медпрацівників.

За минулі 24 години було госпіталізовано 4 136 осіб; летальних випадків - 210; одужали 9 380 осіб.

В Івано-Франківській області підтверджено 166397 випадки, в т.ч. 2423 за останню добу. Летальних - 3293, в т.ч. за останню добу - 11.

Показник захворюваності на 100 тисяч населення – 12162,66.

Вища захворюваність на  COVID-19  від середньообласного показника реєструється і в Солотвинській громаді – 12607,32 на 100 тисяч населення.

Всього  в громаді підверджено 3304 випадки, за останню добу- 55 нових випадків, всього 53 летальні, в т.ч. за добу- 1.

Зростання випадків спостерігалося на 2 тижні 2022 року ( від25 до 130, що становило 420 %), на 3 тижні - 409 випадків, тижневий ріст становив 279 випадків  На 4 тижні відмічено зниження  на 63 випадки, що, однак, не дає підстав для заспокоєння.

Відомо, що в Івано-Франківській області зафіксовані випадки штаму "Омікрон". Цей штам вірусу дійсно є дуже заразним та поширюється швидше, ніж "Дельта". Можливо паралельно поширені два штами. Такі дослідження проводяться тільки у лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України, тому наразі неможливо встановити скільки хворих інфіковані саме Омікроном. Однак, потрібно пам’ятати, що кожен із нас може інфікуватися. Але не всі легко перенесуть хворобу, особливо невакциновані.

Населенню громади не варто в такий тривожний час нехтувати протиепідемічними вимогами: соціальна дистанція, носіння масок, користування антисептиками. Це ефективні та прості заходи,  щоб вберегтися від інфікування цією недугою.

Надважливим залишається питання вакцинації населення від COVID-19.

Попри доступність вакцини українці все-таки не поспішають робити щеплення, в т.ч. прикарпатці . В Україні не досягнуто рівень вакцинації навіть 50% дорослого населення.

Під час пандемії людство зіткнулося з серйозними обмеженнями, багато хто тяжко пережив карантин, втратив близьких. Незважаючи на страх хвороби, частина населення радикально цурається вакцинації, ефективність якої статистично незаперечна. Частішають випадки, коли сертифікати вакцинації купують, не заперечуючи факту щеплення в майбутньому, якщо буде така необхідність. Тобто, люди не свідомо ставляться до щеплення як до імунного захисту, а вважають його вигідним варіантом для поїздок за кордон. Згодом ті ж самі «антивакцинатори» важко хворіють, а частина, на жаль, помирає.

МОЗ України пропонує  бустерну дозу вакцини проти коронавірусу,  яка дозволена для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних варіантів коронавірусу.

Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Тому просимо населення громади звертатися до своїх сімейних лікарів, щоб визначити дату отримання бустерної дози.

Хто ще не вакцинований, подивіться навколо, скільки хворіє людей, часом дуже важко хворіє, є багато повторних випадків, тому не ризикуйте своїм здоров’ям і життям.

Вакцинація - єдиний дієвий метод подолати пандемію COVID-19.

 

 

Начальник Богородчанського відділу

ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю

та профілактики хвороб МОЗ України»                      Валентина ЛЕВИЦЬКА

 

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram