Меню

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я

Харчові отруєння – замість відпочинку.

Літо – сезон не тільки масових відпочинків, але і сезон кишкових інфекцій. Забезпечити збереження продуктів за 30-35 градусів у тіні непросто.
Буває, не витримують навіть холодильники. Медичні установи фіксують дедалі більше харчових отруєнь. Фахівці кажуть, що люди отруюються м`ясом і рибою,
а нерідко й випічкою (у якій використано заражені сальмонельозом яйця). Висока температура повітря створює сприятливі умови для хвороботворних
бактерій. Придбання у спеку продуктів на стихійних ринках, з рук у приватних осіб - ризиковано.
У спеку термін зберігання продуктів скорочується у кілька разів: молоко на столі скисає за 2-3 години, котлети стають непридатними через 4-5, а свіжа риба без холодильника псується за 3-4 години. Термін придатності продуктів швидкого харчування ще коротший: шаурма і кури гриль – 1,5 години, біляші та пиріжки з м`ясом – 1 година, хот-доги – менше години. А сосиска в хот-дозі псується швидше, ніж навіть овочі з майонезом.
Щоб уникнути революції у животі і не лікуватися замість відпочинку, дотримуйтесь простих правил:
- Перед приготуванням їжі та перед її споживанням мийте руки з милом. Після відвідин туалету також!.
- Не купуйте м`яса і молочних продуктів на стихійних ринках, з рук у приватних осіб – там все реалізується без ветеринарно-санітарного контролю.
- Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, поверхневі води). Для цього підійде вода з централізованих джерел водопостачання чи бутильована – придбана у магазині.
- Перевірте терміни придатності продуктів харчування перед тим, як їх споживати.
- За найменших сумнівів у якості продукту – відмовляйтесь від нього і без жалю викидайте!. Організм – не смітник, пошкодуйте себе!.
- Не їжте незнайомих ягід, грибів, трав чи інших рослин.
- У туристичних мандрівках для миття посуду і рук використовуйте переварену воду. Харчуючись на пляжі, у лісі, дбайте, щоб продукти не контактували з грунтом чи піском.

- Зберігайте продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у встановлені терміни.
- Купуючи продукти у торгівельній мережі, споживачі мають право вимагати у продавця документи на підтвердження якості і безпеки реалізованої продукції. Окрім цього, якщо продавець подає вам хліб без рукавички, не соромлячись, зробіть йому зауваження!.
- Вирішаючи у подорож, не беріть тих продуктів, які швидко псуються: ковбасних, молочних, кондитерських виробів, м`ясних салатів, паштетів та інших страв, що потребують охолодження при зберіганні.
- На відпочинку уникайте багатокомпонентних страв, які не мають достатньої термічної обробки: паштетів, м`ясних салатів.
Подбайте про своє здоров’я !

Лікар з загальної гігієни Орест ГЛУШКО.

 

Харчові отруєння – замість відпочинку.

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram