Богородчанський відділ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я»

Краса чи небезпека

Усім відома фраза – «зустрічають по вигляду».  Кожна людина повинна звертати увагу на свою зовнішність. Тому практично ніхто не обходиться без послуг перукаря. Але ці послуги повинні бути не тільки якісні, але і безпечні для здоров’я, бо прирівнюються до медичних маніпуляцій.

Як захистити себе від небажаних захворювань при відвідуванні перукарень ( салонів краси)? Такі заклади є потенційно небезпечними щодо ризику зараження стафілококовими, стрептококовими, грибковими інфекціями, гепатитами В,С, ВІЛ та іншими захворювання.

Стафілокок, стрептокок – найпоширеніші інфекції. Якщо на шкірі голови, обличчя є мікротравми, заразитися можна у перукарні, після розчісування інфікованим гребінцем, гоління.

Бородавки не так небезпечні, але вносять у життя незручності. Бородавки – це вірусне захворювання. Вірус може проникати через ранки і подряпини.

Грибкові захворювання можна підхопити, в тому числі, і в манікюрному чи педікюрному кабінетах.

Педикульозом та коростою можна заразитися через предмети загального користування (рушники або гребінці). І, мабуть, найнебезпечніше, що через травми (подряпини, рани) шкіри в організм можуть проникнути збудники таких інфекцій, як гепатит B і C, ВІЛ.

Майстру також необхідно обов’язково пам’ятати, що і  клієнти можуть бути безсимптомними носіями збудників різних інфекцій.

При підозрі на інфекційні шкірні захворювання волосся, нігтів у відвідувачів (висипання, плями, злущування шкіри та ін.), майстер має право обслуговувати клієнта після подання документа з відповідної лікувальної медичної установи щодо незаразності захворювання.

Тому, щоб не заразити когось і не заразитись самому, при виконанні клієнтам процедур необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів:

- перед початком роботи з кожним відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом;

- покрити клієнта чистим пеньюаром, підкласти підкомірець, який змінюється після кожного клієнта (одноразовий);

- персонал закладу повинен мати не менше 2-х комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування з дотриманням терміну експозиції та стерилізації. Для цього перукарня повинна бути забезпечена стерилізатором, або засобами, призначеними для стерилізації інструментів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я України. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією із використання, затвердженою МОЗ України.

- перед проведенням хімічної завивки і фарбуванням волосся майстер зобов’язаний з’ясувати у клієнта наявність алергічних реакцій на хімічні препарати. У тому випадку, якщо вони у нього відмічалися раніше, а також якщо клієнту виконують такі процедури вперше, майстер зобов’язаний зробити клієнту біологічну пробу на чутливість, змастивши невелику ділянку шкіри за вухом або на ліктьовому згині відповідним хімічним розчином. Виникнення почервоніння за 5-10 хвилин вказує на те, що проводити завивку або забарвлення волосся цією речовиною даному клієнту не можна.

- кушетки для масажу перед обслуговуванням наступного клієнта повинні накриватися чистим простирадлом, що не використовувалося.

Також кожен майстер повинен регулярно проходити періодичні медичні огляди та гігієнічне навчання.

Наявність у перукарні комах та гризунів не допускається.

Всім, хто користується перукарськими послугами, необхідно звертати увагу на якість та безпеку обслуговування. Гарантування щоденної безпеки майстра і клієнта - це відповідальність. І таке відповідальне ставлення може бути своєрідною «візитною карткою» вашого закладу.

При відвідуванні перукарень та салонів не будьте байдужими до свого здоров’я.


Завідувач мікробіологічної лабораторії

Богородчанського відділу

ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Лілія ЛАПКО

Краса чи небезпека

 

 

 

 

phone-handsetmagnifiercrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram