Богородчанський відділ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я»

Небезпечна рослина борщівник Сосновського.

Під час настання літнього періоду необхідно звертати увагу на небезпеку, яку несе в собі така небезпечна рослина як борщівник Сосновського яка швидко поширюється берегами річок, ставків, уздовж доріг, у лісосмугах та пасовищах. Боротися з рослиною досить легко. Це систематичне скошування, зрізування товстих коренів на глибині 10-15 сантиметрів, що забезпечує знищення рослини. Оскільки розмножується борщівник тільки за допомогою насіння. Не варто допускати появи квітконосів. Навіть на скошеній рослині насіння має здатність дозрівати.

Борщівник Сосновського надзвичайно шкідлива рослина. Прозорий водянистий сік рослини багатий на фотоактивні сполуки, що під дією ультрафіолетового (зокрема сонячного) випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерна гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Опіки з’являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1—2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань.

Пам’ятайте: Не торкайтесь до оманливого м’якого листя борщівника Сосновського оголеними руками. Не дозволяйте дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним улітку. Попереджати про небезпечну рослину чужих і власних дітей. Не використовуйте листя борщівника як серветки, ніколи не витирайте ним руки чи ноги. Працюйте з рослиною тільки в щільному одязі та гумових рукавицях.

Якщо ж контакт з рослиною таки відбувся? Необхідно: промити шкіру під проточною водою. Для цього використайте мило та м’яку губку, щоб змити отруйний сік; якщо сік потрапив в очі чи рот, ретельно промийте ці ділянки впродовж 15-20 хвилин; уникайте сонячних променів 2-3 дні, захищайте шкіру від прямих сонячних променів за допомогою одягу та парасольки; якщо площа опіків велика, ви відчуваєте нестерпний біль, підвищення температури – зверніться за медичною допомогою!

Завідувач мікробіологічної

лабораторії, лікар-бактеріолог Богородчанського

відділу ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Лілія ЛАПКО

 

 

phone-handsetmagnifiercrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram