Добовий показник захворюваності в Україні продовжує триматися на високому рівні. 17 лютого зареєстровано 33330 нових випадків COVID-19 (за минулу добу 31513 випадків), госпіталізовано 3284 особи, летальних випадків - 259. Минулої доби госпіталізовано – 3 640 осіб; летальних випадків – 310; одужало – 27 684 особи.
За весь час пандемії в Україні: захворіло – 4 637 260 осіб; одужало – 3 866 755 осіб; летальних випадків – 103 824;
Станом на 17.02.2022 р. в Івано-Франківській області зареєстровано 757 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, летальних випадків – 12.
За минулу добу 16.02. в Івано-Франківській області було 542 нові випадки.
В Україні штам коронавірусу "Омікрон" набирає обертів, у найближчі два тижні очікується до 60 тисяч нових заражених на добу. За даними МОЗ, в інфікованих "Омікроном" найчастіше спостерігають:
Попри те, що симптоми "Омікрону" здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки.
Дослідники і медики в усьому світі виявляють і некласичні симптоми нового варіанту інфекції та пояснюють це тим, що коронавірус проявляється у всіх по-різному.
За словами британського дослідника Тіма Спектора, штам "Омікрон" може бути небезпечним для кишківника. Крім того, якщо штам супроводжується гастроентерологічною симптоматикою, ПЛР-тест може не виявити наявність вірусу в організмі людини. Особливу увагу фахівець радить приділяти таким симптомам як нудота, діарея, біль у животі, здуття, та печія.
Також, за його словами, під час "Омікрону" деякі пацієнти мають проблеми із зором, у них виникає біль у вухах. Крім того, часто є біль у м'язах.
Про біль у вухах, як новий симптом "Омікрону", заявили й американські вчені. Втрата слуху у деяких пацієнтів була єдиною ознакою зараження коронавірусом. Тож вони радять тим, хто помітив у себе втрату слуху, запаморочення чи дзвін у вухах, не ігнорувати ці симптоми, а пройти тестування на коронавірус.
Серед інших нетипових ознак "Омікрону" фахівці спостерігають:
Перше правило - дотримання карантинних заходів. Зокрема:
Дотримуйтесь основних принципів охорони здоров'я та допоможіть покласти край цій пандемії — де б ви не жили, зробіть щеплення або ревакцинацію якнайшвидше, особливо якщо живете в районі з низьким рівнем вакцинації.
Вакцинований – значить захищений!
Начальник Богородчанського відділу Валентина ЛЕВИЦЬКА