Меню

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я

Як правильно кашляти?

Відповідь на це питання може здаватися елементарною. Але, на жаль, мало людей дотримуються усіх рекомендацій щодо правильного кашлю.

Існує навіть таке поняття, як етикет кашлю — це правила поведінки людини із кашлем, що запобігають розповсюдженню інфекцій повітряним і крапельним шляхом.

Все дуже просто!

Дотримуйтесь таких рекомендацій:

Під час кашлю та чхання затуляйте рот і ніс одноразовам носовичком або серветками. Не торкайтеся руками обличчя (очей, носа, губ). Після використання носовичок чи серветки викиньте в урну для сміття.

Кашляйте і чхайте у згин ліктя за відсутності серветки чи носовичка. Прикривання рота і носа долонею призводить до поширення інфекції через руки і побутові предмети. Якщо вже так сталося — слід потім помити руки з милом. За відсутності такої можливості — користуйтеся антисептиками з вмістом не менше 70% спирту.

Залишайтеся вдома, якщо почуваєтеся зле. Не забувайте, що COVID-19, грип і ГРВІ нікуди не зникли, тож за можливості дотримуйтесь фізичної достанції та носіть маски в громадських місцях.

Бережіть не тільки себе, а й оточуючих !

Дотримуйтесь елементарних правил взаємоповаги !

 За матеріалами Центру громадського здоров'я

 

 

 

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram