Протягом 2022 року в на території громади виникло 66 пожеж, а протягом поточного періоду виникло 6 пожеж.
Проаналізувавши ситуацію з кількістю загиблих та травмованих збільшився в порівнянні з минулим роком на 1 випадок. Випадок загибелі в 2022 р. був в с.Гута та с.Манява, а травмування на пожежі було зареєстровано в с.Манява.
Незважаючи на численні застереження пожежі виникали з таких причин:
- коротке замикання електромережі –12 випадків;
- порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні, експлуатації пічного опалення – 2 випадки;
- необережне поводження з вогнем – 52 випадки.
Протягом 2022 року пожежі виникали в таких населених пунктах:
- Солотвин – 12 пожеж;
- Бабче – 5 пожеж;
- Богрівка – 1 пожежа;
- Гута – 3 пожежі;
- Кривець – 4 пожежі;
- Кричка – 1 пожежа;
- Манява – 8 пожеж;
- Маркова – 9 пожеж;
- Монастирчани – 5 пожеж;
- Пороги – 4 пожежі;
- Раковець – 6 пожеж;
- Яблунька – 8 пожеж.
Особливе занепокоєння на сьогоднішній день викликає виникнення пожеж у природних екосистемах. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.
У зв’язку із масовим спалюванням сухої рослинності та численними загораннями на відкритих територіях під час прибирання громадянами присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття загострилася ситуація щодо виникнення пожеж в екосистемах.
Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняний та осінній період.
У зв’язку із масовим спалюванням сухої рослинності та численними загораннями на відкритих територіях під час прибирання громадянами присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття загострилася ситуація щодо виникнення пожеж в екосистемах. Щоденно пожежно-рятувальні підрозділи отримують повідомлення про горіння сухої трави та намагаються максимально оперативно їх ліквідувати.
Окрім цього 04 березня 2021 р. набрали чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки, а саме:
Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища,
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 3060 – 6120 грн. і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 15300 – 21420 грн.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду,
- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 6120 – 12240 грн. і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 21420 – 30600 грн.
Серед головних завдань Державної служби з надзвичайних ситуацій України - запобігання пожежам і нещасним випадкам. Фраза «Пожежу легше попередити, аніж погасити» є основою роботи державної служби.
І уже в котрий раз державний нагляд у сфері пожежної та техногенної безпеки звертається до мешканців краю з проханням бути обережними у поводженні з вогнем. Завжди пам’ятати, що Ваша безпека та безпека тих, хто поруч залежить від Вас самих.