Меню

Програми

Цільова програма протипожежного захисту

Обґрунтування доцільності розроблення цільової програми протипожежного захисту закладів освіти, охорони здоровя та культури на 2021-2025 роки

 

І. Зміст проблеми, на вирішення якої спрямована Програма

Цільова програма протипожежного захисту закладів освіти, охорони здоров’я та культури на 2021-2025 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 4 частини першої статті 19 Кодексу цивільного захисту України та пункту 2.5 розділу ІІІ і пункту 1.1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 року № 1417 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 05.03.2015 року № 252/26697.

Правовою підставою розроблення Програми є Кодекс цивільного захисту України, пункт 2.5 розділу  ІІІ і пункт 1.1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 року № 1417 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 05.03.2015 року № 252/26697.

За останні 5 років в територіальній громаді сталося 240 пожеж, внаслідок яких загинуло 3 особи та 6 людей отримала травми.     Проблемним залишається питання забезпечення протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, особливо закладів освіти, охорони здоров’я та культури, що в першу чергу, зумовлено відсутністю належного фінансування. У сфері забезпечення стану пожежної безпеки не в повних обсягах виділяються кошти лише на придбання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) та їх технічне обслуговування.

Значна кількість пожеж та їх наслідки свідчать про гостру необхідність підвищення ефективності охорони життя людей, що потребує посилення протипожежного захисту об’єктів закладів освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту.

 

ІІ. Мета Програми

Метою Програми є обладнання будівель, приміщень та споруд районних закладів освіти, охорони здоров’я та культури системами протипожежного захисту (пожежна сигналізація, оповіщення про пожежу, захист від блискавки, пожежне спостереження, тощо), а також проведення вогнезахисного оброблення дерев’яних конструкцій будинків і споруд для забезпечення швидкого виявлення пожежі, повідомлення (оповіщення) про неї та оперативної евакуації людей на ранній стадії виникнення пожежі.

 

ІІІ. Завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

- встановлення або ремонт систем протипожежного захисту (пожежна сигналізація, оповіщення про пожежу, захист від блискавки, пожежне спостереження, тощо) у будинках, приміщеннях та спорудах  районних закладів освіти, охорони здоров’я та культури;

- вогнезахисне оброблення дерев’яних конструкцій будинків і споруд районних закладів освіти, охорони здоров’я та культури.

 

 

 

  1. IV. Обсяги і джерела фінансування,

строки та етапи виконання Програми

Обсяги фінансування Програми складають 3275,0 тис. грн. та передбачають щорічно за рахунок коштів бюджету територіальної громади, виходячи з можливостей його дохідної частини, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

Виконання Програми передбачається здійснити у 4 етапи: І – 2021 рік, ІІ – 2022 рік, ІІІ – 2023 рік, IV – 2024 рік, V – 2025 рік.

 

  1. V. Результати, очікувані від виконання Програми

Реалізація заходів цільової програми протипожежного захисту районних закладів освіти, охорони здоров’я та культури на 2021-2025 роки дозволить:

  • підвищити рівень пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема закладів освіти, охорони здоров’я та культури;
  • забезпечити своєчасне виявлення осередків загорань, оповіщення про них людей з метою їх евакуації та підрозділів пожежної охорони;
  • зменшити економічні та матеріальні втрати від можливих пожеж.

 

  1. VI. Координація діяльності та контроль за ходом

виконання Програми

Координація діяльності, спрямованої на виконання заходів Програми, покладається Солотвинську селищну раду ТГ.

Співвиконавцям Програми – головним розпорядкам коштів щоквартально до 1 числа наступного місяця за звітним надавати інформацію про хід виконання Програми до Солотвинської селищної ради ТГ.

Контроль за виконанням програми здійснює селищна рада.

 

 

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram