Меню

Дошка оголошень, новин та подій

Проведено стартову пресконференцію проєкту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914 – 1918 років»

Проведено стартову пресконференцію проєкту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914 – 1918 років»Сьогодні, 7 вересня, в місті Івано-Франківську на території палацу Потоцьких проведено стартову пресконференцію проєкту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914 – 1918 років», який впроваджується громадською організацією «Поступовий гурт франківців» у партнерстві з Солотвинською селищною радою.
«Солотвинська громада має значний потенціал для розвитку туризму, тому завдання селищної ради максимально сприяти та підтримувати такі ініціативи. Мета проєкту спрямована на збереження та популяризацію історичної спадщини на території Богрівки, а саме австрійських дотів часів Першої світової війни. Як результат, в громаді буде створено новий туристичний маршрут. Крім того, зазначений проєкт стане одним з інструментів міжнародного співробітництва між нашою громадою та Угорщиною, Австрією», - сказав Солотвинський селищний голова Манолій Піцуряк.
Селищний голова зазначив, що на реалізацію цього проєкту з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 66840 грн. Також відділом економіки та соціально-економічного планування селищної ради розроблено та подано проєкт «Створення інфраструктури велотуризму в Солотвинській селищній територіальній громаді», який передбачає маркування веломаршрутів до сіл Богрівка та Манява і є продовженням даної ініціативи.
У рамках проєкту буде сформовано уніфіковану базу даних загиблих військових, створено інтерактивну карту, видано інформаційний буклет та брошуру про оборонну лінію, впорядковано дот «Паламент» та відновлено понад 100 м оборонної лінії часів Першої світової війни, - розповів координатор проєкту Сергій Адамович.
«На території Богрівки австрійські війська перебували два роки. Під час війни все село було евакуйоване на Рожнятівщину, а австрійські війська розмістили в селі аптеку, кухню, госпіталь. Завдяки старожилу села Юрціву нам вдалося зібрати багато історичних даних про село та ті роки. Цей проєкт є дуже важливим для нашої громади, адже він стане поштовхом для відновлення історичних об’єктів та розвитку туризму на території села», - зазначила жителька села Богрівка, депутат селищної ради Ксенія Данилюк.
Довідково.
Проєкт здійснюється у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” у рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», що реалізується спільно Міністерством розвитку громад та територій, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними адміністраціями та Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» і фінансується за кошти державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.

Проведено стартову пресконференцію проєкту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914 – 1918 років» Проведено стартову пресконференцію проєкту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914 – 1918 років» Проведено стартову пресконференцію проєкту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914 – 1918 років»

Залишити свій відгук

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram