Щороку восени та на весні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.
Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
Спалювання сухостою - це не тільки порушення закону, яке карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120, але це і дуже шкідливо для людей та навколишнього середовища.
При згорянні сухої рослинності у повітря виділяється велика кількість небезпечних речовин, таких як бензопірен, діоксини, оксиди азоту, вуглецю, чадний газ і важкі метали.
Ці речовини можуть викликати онкологічні захворювання, алергічні реакції, захворювання дихальних шляхів, серцево-судинної системи і нервової системи.
Крім того, при масованих пожежах, які стаються внаслідок спалювання сухої трави гинуть сотні тварин, які стають заручниками людської байдужості та не можуть вибратися із вогняного кільця.
Тому закликаємо всіх бути відповідальними і не спалювати сухої трави на городах, лугах чи лісах. Давайте разом дбати про людське здоров’я, природу та чисте повітря.