Меню

Дошка оголошень, новин та подій

Солотвинські дуби

Солотвинські дуби          Солотвинські дуби          Солотвинські дуби

“Солотвинські дуби” – ботанічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Площа 0,29 га. Статус надано згідно з розпорядженням облдержадміністрації від 15.07.1996 року № 451 з метою збереження групи (12 екземплярів) вікових дубів. Найбільші з них мають в обхваті 6,8 і 7 м. та вік понад 350 років.

В їх оточенні розміщена найвища статуя Ісуса Христа, яка увійшла до Національного реєстру рекордів України (висота скульптури 5,5 м) та стала прикрасою селища Солотвин.

Солотвинські дуби

Скульптура Ісуса Христа встановлена на місці костьолу Непорочного зачаття Діви Марії, історія якого бере початок ще з 1666 р.

Солотвинські дуби     Солотвинські дуби    Солотвинські дуби

Процес створення статуї тривав 8 місяців. ЇЇ скульптором був Володимир Михайлович Довбенюк. Це  не перша його робота в селищі Солотвин. До цього він створив меморіальну дошку Олександру Феданку.

Солотвинські дуби

Олександр Феданко -  вчитель-краєзнавець. У 1958 році він заснував історико-краєзнавчий музей , який знаходиться по вул. Грушевського, 4, в селищі Солотвин.  О. Феданко зібрав сотні цікавих експонатів з археології краю, нумізматики, етнографії, побуту та ремесел.

Солотвинські дуби Солотвинські дуби Солотвинські дуби Солотвинські дуби Солотвинські дуби

Солотвинський музей - це один із найкращих народних музеїв області.

Також скульптор В. Довбенюк  відреставрував пам’ятник Т.Г. Шевченку, зробив нову фігуру зі збереженням попередніх форм, який знаходиться біля Солотвинської НВК І-ІІІст. На день селища в 2012 році його урочисто відкрили, як новий пам'ятник Т. Шевченка

Солотвинські дуби         Солотвинські дуби

 

Залишити свій відгук

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram