Меню

Дошка оголошень, новин та подій

В Солотвинській територіальній громаді відбулися години пам’яті приурочені Дню пам'яті героїв Крут.

Вчора, 29 січня, по старостинських округах Солотвинської територіальної громади відбулися години пам’яті приурочені Дню пам'яті героїв Крут.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Тоді у запеклому бою під Крутами загинуло з української сторони від 70 до 100 осіб, але найбільшою трагедією стали розстріляні більшовиками 27 полонених українських юнаків, серед яких наймолодшим було по 16 років.
З приводу цієї події в освітніх та культурних закладах Солотвинської селищної ради відбулися пам’ятні заходи.
Так, у сільському клубі села Богрівка відбулася година пам'яті під назвою «Священна пам’ять Героям Крут», а після заходу глядачі переглянули 2-х годинний історичний фільм про цю трагічну подію - " КРУТИ 1918" .
До вшанування пам'ятної дати також долучилися працівники Гутівської бібліотеки та сільського клубу, Порогівської бібліотеки та сільського клубу, Раковецького будинку культури.
Години пам’яті відбулися і у низці закладів освіти Солотвинської територіальної громади.
В Яблунському ліцеї проведено історичний екскурс "Крути –подвиг і трагедія", який підготувала вчитель історії Глушак І.М.
Заходи "Крути - і сум, і біль, і вічна слава України" та "Пам'ятаємо героїв Крут" провели у Манявському ліцеї.
В Марківському ліцеї відбулася виховна година на тему : "День пам'яті героїв Крут".
З часу тих подій минуло багато років, але на жаль ми знову виборюємо право на існування нашої держави, знову гинуть найкращі сини та дочки України, знову ворог із росії зазіхає на нашу землю.
Не забудемо своєї історії та наших мужніх Героїв!
Не забудемо подвиги українських Воїнів!

Залишити свій відгук

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram