Меню

Дошка оголошень, новин та подій

В Солотвинській територіальній громаді відзначать День пам’яті та примирення і 76-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

День пам'яті та примирення (па́м'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Друга світова війна 1939 - 1945 років стала найбільшою трагедією людства у XX столітті. Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

День пам’яті та примирення присвячений пам’яті тих, понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Символом цього дня з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

З нагоди  відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в селищі Солотвин відбудеться народне віче «Пам’ятаємо кожну краплину».

В населених пунктах територіальної громади відбудуться народні віче, зокрема в селі Богрівка – «На хвилях пам’яті», в селі Манява – «Щоб живі пам’ятали», в селі Монастирчани – година пам’яті «Пам’ятайте про війну, як застереження від її повторення».

В закладах освіти протягом травня відбудуться тематичні уроки, виховні години, лекції. В центральній районній бібліотеці селища Солотвин буде організована книжково-ілюстративна виставка «Стала пам'ять людська обелісками», а в бібліотеці села Кричка – година пам’яті «Шляхи мужності і слави». Для дітей в дитячій бібліотеці селища Солотвин буде організовано історичний відео портал «Книга пам’яті України розповідаємо».

 

Залишити свій відгук

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram