Меню

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я

Пневмококова інфекція   

Осінь – пора  фарингітів та тонзилітів.  Найчастіше причиною є вірус, але можуть бути і бактерії.

Найчастіше  бактеріями – збудниками є:

  1. pneumoniae , S.aureus, H.influenzae, M.catarrhalis, Streptococcus (A, B, G),

Corynebacterium diphteriae, Candida albicans.

Поговоримо про пневмококи!

Streptococcus pneumoniae або просто «пневмокок» — важливий патоген людини, в XIX столітті визнаний як головна причина пневмонії, об'єкт багатьох досліджень гуморального імунітету. Здатен спричинити також ще багато хвороб, які об'єднують у поняття "пневмококова інфекція". Виявлено принаймні 90 різних капсульних типів S. pneumoniae, але більшість (більше 90 %) інвазивних захворювань спричинюють 23 серовари.

Джерелом інфекції є хворі та бактеріоносії. Носійство поширене як серед дітей дошкільного віку (20 — 50 %), так і серед дорослих (20 — 50 %). Основний механізм передачі інфекції — повітряно-крапельний, в період епідемії можливий і контактно-побутовий шлях. Пік захворювання припадає на холодний сезон року.

Ризики захворіти найвищі саме в перші роки життя дитини . Згодом ризик знижується завдяки набуттю природного імунітету, і знову підвищується в старшому віці  через «імунне старіння» і вищу сприйнятливість до пневмококів через супутні патологічні стани.

Для діагностики пневмококів потрібен посів із носоглотки,зіва. Бактеріолог точно виділить збудника і до якого антибіотика є чутливість .

Не забуваймо,що пневмококи можуть викликати такі ускладнення :

бактеріальна пневмонія, менінгіт, сепсис, повзуча виразка рогівки, отит,

ендокардит, перитоніт та інші.

Для специфічної профілактики пневмококової інфекції використовують вакцини.

В Україні зареєстровано пневмококову вакцину виробників Великої Британії та Бельгії.

Адекватне ставлення до власного здоров‘я, турбота про себе та свій імунітет-це найкраща профілактика! Потурбуйтесь про здоров’я своє та своїх рідних!

 

Бактеріолог

 мікробіологічної лабораторії

Богородчанського відділу

 ДУ « Івано -Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Леся СКРИПНИК -ПЕТРУНИШИН

Пневмококова інфекція   

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram