Меню

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я

Як впливає переведення годинника на здоров’я громадян

Як уже згадувалося раніше, щорічно Україна переходить на зимовий час в останню неділю жовтня. Цього року нам треба буде перевести годинник у ніч із суботи, 29 жовтня, на неділю, 30 жовтня. Робиться це зазвичай о 4-й годині ранку. Стрілку годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

Що відомо про переведення годинників в Україні

Переведення годинників на зимовий і літній час відбувається через те, що взимку світає пізніше, а сутінки настають раніше, ніж влітку. Тобто завдяки цьому світловий день здаватиметься хоча б трішки довшим.

В Україні вже неодноразово підіймалося питання щодо скасування переходу на зимовий і літній час, як це практикують у Європі. Однак остаточне рішення про відмову від цього процесу поки що ухвалено не було, тому ми й надалі переводимо стрілки годинників у жовтні та березні.

Як підготуватися до переходу на зимовий час

Щорічне переведення годинників, яке ще й відбувається двічі на рік, досить негативно впливає на організми людей. Найчастіше після переведення стрілок годинника в них відбувається порушення ритму біологічного годинника, і на його відновлення потрібно від декількох днів до декількох тижнів.

І хоча частина вчених стверджують, що безпосередній негативний вплив на здоров'я людей переведення годинника не чинить, все-таки дослідження показують, що в момент переходу на зимовий/літній час збільшується кількість інсультів і звернень до «швидкої допомоги», зростає кількість ДТП.

Спеціалісти визначили чотири основні групи захворювань, які залежать від переведення годинників:

серцево-судинні захворювання;

травми;

психічні розлади;

захворювання, пов'язані з імунною системою.

Зазвичай у період переведення годинника у 10% людей, які належать до цих груп, відбувається погіршення стану.

Щоб підготувати свій організм до переведення годинника, необхідно:

за кілька тижнів до дати переведення годинника на зимовий час почати прокидатися та йти до сну пізніше на 20 — 30 хвилин;

провітрювати приміщеннята більше гуляти на свіжому повітрі, щоб наситити мозок киснем;

проводити вранці розминку для м'язів;

щодня споживати ситний сніданок, що дасть змогу запустити необхідні процеси в організмі.

Бережіть себе і своє здоров’я!

 

Т.в.о начальника Богородчанського відділу

Лілія КОНЦУР

Як впливає переведення годинника на здоров’я громадян

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram