Меню

Богородчанський відділ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я»

Про лабораторно-інструментальні дослідження для атестації робочих місць

Стаття 13 Закону України «Про охорону праці»,  ст.19 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»   вимагають від роботодавця створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів.   Для того, щоб визначити, чи є ці умови  безпечними, роботодавець має провести атестацію робочих місць в порядку і терміни, що визначаються законодавством.

Атестація проводиться для врегулювання відносин між роботодавцем та працівниками, зокрема відносно реалізації прав працівників на здорові та  безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.  Саме завдяки атестації можна визначити, чи є умови, в яких працюють працівники, шкідливими та небезпечними для здоров’я, оскільки фактор небезпечності часто не можна визначити без використання засобів вимірювальної техніки.

Ігнорування вимоги чинного законодавства з охорони праці щодо проведення атестації є порушенням, за яке роботодавця можна притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення), а у  разі заподіяння  шкоди здоров’ю працівника, роботодавець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності відповідно до ст. 271 Кримінального Кодексу України. Саме тому в інтересах роботодавця провести атестацію, навіть якщо, на його думку, умови праці працівників є безпечними.

Лабораторія ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ», яка    включена до Інформаційного переліку лабораторій, атестованих на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу, проводить лабораторно-інструментальні дослідження для атестації робочих місць за умовами праці (вул. Шевченка 4, м. Iвано-Франкiвськ, 76018, тел. 53-30-30, Левицький Богдан Петрович).

 

 

Начальник відділу

Валентина ЛЕВИЦЬКА

Орест ГЛУШКО  2-17-30

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram