Меню

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я

Увага! В Україні реєструється збільшення захворюваності на ГРВІ та грип.

Зокрема, в громадах бувшого  Богородчанського району за останні три тиждні кількість випадків збільшилась майже  в 2 рази. По Тисменицькому районі наразі ситуація стабільна, збільшення захворюваності не реєструється.

Специфічного лікування грипу не існує, але профілактика є – це вакцинація, вона захищає від усіх актуальних штамів, безпечна, ефективна й доступна для українців. Вакцина позитивно впливає на імунітет людини, зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.

Щорічно епідемічний сезон з грипу триває орієнтовно з вересня – жовтня по березень – квітень. У цей період є найбільший ризик заразитися небезпечним недугом. Щеплення від грипу можна й потрібно робити впродовж усього епідемічного сезону.

Кому вакцинуватись першочергово?

  • Медичним працівникам.
  • Вагітним.
  • Людям віком понад 60 років.
  • Людям з хронічними захворюваннями.
  • Вчителям, соціальним працівникам, військовослужбовцям та усім, хто працює в місцях скупчення людей.

Як отримати щеплення?

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих – її немає у Національному календарі профілактичних щеплень, тому вакцину можуть закуповувати коштом місцевих бюджетів, підприємств або ж власним коштом в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. В час пандемії COVID-19, війни особливо активно постає необхідність вакцинуватись в тому числі від сезонного грипу. Важливо, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день.

Як підготуватися до вакцинації?

Вам потрібно звернутись до свого сімейного лікаря, який проведе опитування та огляд перед вакцинацією. Обов'язково попередьте лікаря про алергічні реакції на попередні щеплення, якщо вони були.

Що можна очікувати після вакцинації?

Протягом одного - двох днів після вакцинації можливі короткочасні побічні реакції: підвищення температури тіла, набряк та біль в місці введення вакцини.

Грип – це гостре вірусне респіраторне захворювання з можливістю розвитку тяжких ускладнень та ризиком смерті. Інкубаційний період триває 1-7 днів ( у середньому – 2 дні). Особливо заразна інфікована людина при грипі в період розпалу хвороби, в гарячковому стані. Передача інфекції відбувається переважно повітряно-крапельним шляхом.

Клінічні ознаки грипу: раптовий початок, підвищення температури тіла до 38С і вище, головний біль, ломота у м’язах  і суглобах, біль у горлі, кашель, нежить, втрата апетиту, нудота, блювання, легка діарея.

Проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем і вакцинуйтеся, тому що це важливо!

Будьте здорові!

Інтерн-епідеміолог Богородчанського відділу

ДУ «Івано - Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                       Юлія Височанська

 

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram