Меню

Дошка оголошень, новин та подій

29 серпня вшановують День пам’ять захисників України

29 серпня в Україні вшановують пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей день встановлено та відзначається в країні щорічно відповідно до  Указу Президента України від 23 серпня 2019 року № 621, щоб з гідністю та повагою вшанувати пам’ять військовослужбовців і  добровольчих батальйонів, які віддали своє життя в боротьбі за свою державу,  за Незалежність і територіальну цілісність України, та як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі — дня виходу з оточення в Іловайську. Адже саме 29  серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових.

Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Cимволом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняшника, адже смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українських Героїв  віддали в бою з ворогом свої життя заради свободи, загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

29 серпня вшановують День пам’ять захисників України

 

 

Залишити свій відгук

phone-handsetmagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram